Atletika Stará Boleslav

Středočeský pohár družstev mládeže zahájil halovou sezónu

Autor: vh, foto: th,

Štítky: , , , ,

V sobotu 7.12.2013 se v přetlakové hale na pražském Strahově konal Středočeský pohár družstev mládeže. První významnější halové závody nám přinesly hodně radosti. Hned pětkrát se přepisovaly oddílové halové rekordy a z toho dva výkony jsou nejlepšími letošními v celé republice. Družstvo kluků skončilo ve společenství s Neratovicemi na třetím místě, děvčata v doslova nabité konkurenci skončila pátá.

Stafeta v cili

Obě družstva bez několika opor

Středočeského poháru družstev mládeže se mohli za každý oddíl účastnit v každé disciplíně tři mladí atleti od mladších žáků po juniory. Oběma družstvům chyběly opory – Strachová, Cabrnochová, Hájek, Toman a Pecka, které by určitě pomohly k lepšímu výsledku. V důsledku tak celkové pořadí družstev zastínily výborné výkony jednotlivců. Konečné pořadí družstev bylo následující:

Děvčata

1. Sokol Kolín                                   115 bodů a větší počet prvních míst

Hned pětkrát překonaný oddílový rekord

Z individuálních výkonů stojí za zmínku zejména všech pět nových oddílových rekordů a hlavně dva letošní nejlepší republikové výkony v hale.Jakub prebira stafetu

Začneme fantastickou dvoustovkou Jakuba Veselého. Jakub nastupoval hned v prvním a nutno podotknout nejsilněji obsazeném rozběhu například vedle juniorského reprezentanta ve sprintu Marka Bakalára z Kladna. Jakub na klopeném oválu neprodal svou kůži lacino. V rozběhu se staršími závodníky skončil třetí, celkově na čtvrtém místě, ve fantastickém čase 23,49. Ten je nejen nejlepším výkonem staršího žáka ze Slavoje v hale, ale Jakub už dokázal vymazat i dosud rekordní čas Jana Tesaře mezi dorostenci o dvě setiny vtřeřiny!!! A ještě dodejme, že Jakubův čas je letošním nejlepším žákovským halovým výkonem na dvoustovce v republice!!! Jakub se navíc blýskl i velmi dobrou šedesátkou, kterou zvládl za 7,47 a v konkurenci Bakalára a spol. skončil na výborném sedmém místě.

A zůstaneme ještě u dvoustovky. Bára Veselá se na Strahově chovala, jako by hala byla součást Houšteckého areálu. Ve druhém rozběhu nebylo od počátku pochyb, kdo zvítězí a cílovou čáru protnula v čase 26,59, celkově brala druhé místo. Tento čas je vylepšením oddílového rekordu v kategorii mladších žákyň a rekord Lucky Burdové v kategorii starších žáků se otřásal v základech. Tento čas je navíc druhý nejlepší v kategorii mladších žákyň a třetí u starších žákyň v republikových letošních tabulkách!!!Bara prebira stafetu

A aby toho nebylo málo Bára předvedla fantastický výkon nad překážkami. Na trati 60 metrů překážky doslova přelétla a byl z toho výsledný čas 9,04!!! A to je nejlepší letošní čas mladší žákyně jak na dráze, tak v hale v republice!!! Mezi staršími žákyněmi patří letos Báře sedmá příčka a netřeba dodávat, že tento čas určil hodnotu nových oddílových rekordů pro mladší i starší žákyně…

Nejkratší sprint se vydařil Vojtovi Bouřilovi. Na hladké šedesátce sice Vojta neměl šanci na starší protivníky, ale ve čtvrtém vyrovnaném rozběhu doběhl na třetím místě v čase 8,38, čímž stanovil rovněž novou hodnotu oddílového rekordu.

Na Strahově se dařilo i kvartetu děvčat na trati 4x200 metrů. Štafeta ve složení Nikola Sládková, Tereza Holcová, Karolína Barešová a Bára Veselá s přehledem vyhrála první rozběh a jejich čas 1:51,26 byl celkově druhý. Navíc holky výrazně vylepšily stávající oddílový rekord, jehož hodnota dosud byla nad úrovní dvou minut.

Z dalších výsledků – běžecké disciplíny

Ve velmi dobrém světle se představila i Karolína Barešová. Nejprve zvítězila v druhém rozběhu na 60 metrů v čase 8,39 (celkově šestý čas), aby vzápětí kryla záda Báře Veselé ve druhém rozběhu na 200 metrů, které zvládla za 28,21.

Na půlce nemusíme spoléhat pouze na Adama Pecku, na Strahově ho bodově plně nahradil Marek Zeman, který mezi žáky zvítězil v čase 2:18,13. Na čtvrtém místě doběhl Václav Jisl v čase 2:25,46. Mezi žákyněmi se prodírala mezi soupeřkami na druhé místo Kristýna Korelová, když si vylepšila osobní rekord o téměř osm vteřin na 2:36,91. I mezi žákyněmi jsme brali čtvrté místo. Zasloužila se o ně Pavlína Slezáková za 2:47,14.

Na patnáctistovce se v jednom rozběhu sešli Václav Veselý, Roman Stránský  a Vojtěch Korel. Vašek Veselý zvítězil mezi dorostenci za 4:30,93, Roman Stránský pak mezi juniory za 4:41,34. Vojtovi Korelovi stačilo 5:31,10 jen na páté místo mezi žáky. Mezi žákyněmi na stejné trati doběhla na druhém místě Tereza Holcová v čase 5:49,84 a na čtvrtém místě Markéta Miková v čase 6:09,30.

O výkonech Báry Veselé a Vaška Jisla na překážkách už byla řeč. Takže doplníme, že mezi mladšími žákyněmi si doběhla pro druhé místo Kristýna Korelová v čase 11,03. Mezi žáky bojovali Radek Stránský (třetí místo za 9,48) a Ondřej Bureš (pátý za 10,04). A Kateřina Kleinerová si v žákovské kategorii připsala čtvrté místo za 10,35.

Na Strahově jsme postavili pět šfafet na trati 4x200 metrů. Kvarteto Václav Veselý, Václav Jisl, Marek Zeman a Jakub Veselý skončilo na celkovém šestém místě s časem 1:43,94 a druhá čtveřice ve složení Ondřej Bureš, Radek Stránský, Vojta Bouřil a Roman Stránský s časem 1:50,28 vyhrála třetí z rozběhů a v celkovém součtu skončila na devátém místě. Za první dívčí štafetou se lépe umístily holky ze štafety “C” Anna Šimůnková, Kristýna Moravcová, Kristýna Korelová a Kateřina Trnková, které v čase 2:03,47 vyhrály třetí rozběh a celkově skončily na osmém místě. O místo hůře dopadla čtveřice Nicol Bafoe, Nikola Macháčková, Pavlína Slezáková a Kateřina Kleinerová s časem 2:04,34.Tereza a Kaja stafeta

Z dalších výsledků – technické disciplíny

V technických disciplínách se jako už tradičně nejvíce dařilo vrhačům v koulařském sektoru. Jako jediný si připsal vítězství v kategorii dorostenců Pavel Zolman za výkon 13,28 metru. Sérii druhých mist zahájíme u Antonína Hořejšího, který v mladších žácích dokázal poslat kouli do vzdálenosti 8,91 m. Druhé místo shodně obsadily i Nikola Macháčková mezi dorostenkami a Lucie Bisová mezi žákyněmi. Nikola s výkonem 10,13 m a Lucka brala stříbro za 9,84 m. S koulí se ještě představila Pavlína Slezáková, která skončila mezi žákyněmi za 8,29 m na šestém místě.

Ve výšce zase převažovaly bronzové příčky a všichni atleti a atletky Slavoje se ve svých kategoriích vešli do první šestky. Nejlépe se dařilo Jakubovi Pěčkovi, který zdolal laťku ve výšce 1,40 m a mezi mladšími žáky skončil na druhém místě. Mezi staršími žáky zdolal Radek Stránský 1,60 m a to mu stačilo na třetí místo. Vojta Korel se se svými 1,50 m musel spokojit tentokrát se šestým místem. Nikola Macháčková si do výškařského sektoru “odskočila” pro třetí místo mezi dorostenkami za výkon 1,35. Mezi žákyněmi se představila hned trojice našich závodnic. Nejlépe se dařilo Báře Mikešové, která dokázala překonat 1,45 m a skončila na třetím místě. Katka Trnková a Bára Kubistová zdolaly laťku o pět cm nižší a skončily na děleném pátém místě.

V dálce jsme obsadili pouze žákovské kategorie. Nejvíce se dařilo Nikole Sládkové, která dolétla na metu 4,82 metru a za to brala druhou příčku. Mezi žáky dal Ondra Bureš 4,85 m a skončil na čtvrtém místě, Lukáš Kleiner za výkon 4,23 na místě šestém.

Celkem se na Strahově představila necelá třicítka našich mladých závodníků, kterým děkujeme za velmi dobrou reprezentaci. Kompletní výsledky závodů. Kompletní fotogalerie ze závodů od Tomáše Hatky.