Atletika Stará Boleslav

Starší žáci zakončili sezónu v republikovém finále na pátém místě!!!

Autor: vh,

Štítky:

Starší žáci si svými výkony v průběhu celé letošní sezóny zajistili účast na Mistrovství České republiky družstev. Republikové finále, které se konalo v sobotu 5.10.2013 na kladenském Sletišti, oprávněnost jejich startu potvrdilo. Kluci si z Kladna odváží pěkné páté místo a Pavel Gocala byl vyhlášen jedním ze tří nejlepších atletů finále. Gratulujeme!!!

Konkurence devíti nejlepších týmů se naši žáci nezalekli, vždyť dokázali vrátit porážku z Mistrovství Čech jak družstvu Jablonce, tak Kolína. Bohužel na početnější družstva soupeřů, která skončila na stupních vítězů, neměli. Celkové pořadí družstev na Kladně bylo následující:

1. ASK Slavia Praha           175,50

2. SSK Vítkovice                139,50

3. BYAC Brno                    138,00

4. AK Olomouc                  135,00

5. Slavoj Stará Boleslav  112,00

6. TJ Liaz Jablonec             101,00

7. TJ Lokomotiva Břeclav     77,00

8. TJ Spartak Třebíč            74,50

9. TJ Sokol Kolín                 56,50

10. SK ZŠ Jeseniova Praha  55,00.

 

Běžecké disciplíny - v hlavních rolích Pavel Gocala a Jakub Veselý

Nejlépe si ve finálových kláních vedl Pavel Gocala, který dokázal zvítězit dvakrát a navíc přidat i jedno druhé místo. Nejprve se předvedl vítězstvím ve druhém rozběhu na 60 metrů v čase 7,32, který byl ze všech časů v rozbězích nejrychlejší. A svou výtečnou formu potvrdil i ve finále, ve kterém zvítězil v čase 7,20 a za svými zády zanechal i favorizovaného olomouckého rychlíka a nedávného vítěze republikového šampionátu Adama Rödera!

Fantazií bylo sledovat první dva rozběhy na 150 metrů. V prvním jasně kraloval Pavel Gocala, který proběhl cílem v čase 17,01. Ve druhém nenašel přemožitele zase Jakub Veselý, když si s tratí poradil za 17,33. V této disciplíně jsme tak získali maximum možných bodů ze dvou startů. Stejná situace nastala k našemu potěšení i na dvojnásobné trati, jen s tím rozdílem, že si Jakub a Pavel svá umístění prohodili. Jakub zvítězil v čase 36,03 a Pavel doběhl v těsném závěsu v čase 36,42.

Na půlce jsme očekávali výpadek 11 bodů od zraněného Adama Pecky, ale nakonec se jednalo o výpadek pouhých tří bodů. Na 800 metrech se totiž blýskl Lukáš Majer, když v prvním běhu skončil na druhém místě a čas 2:11,62 stačil na skvělé třetí místo v celkovém součtu obou běhů. V této disciplíně jsme měli trojnásobné zastoupení. Radek Stránský doběhl ve druhém rozběhu v čase 2:20,92 na čtvrtém místě, což stačilo na konečné dvanácté místo. Deváté místo v prvním z běhů a třinácté celkové za čas 2:23,30 patřilo Martinu Zikmundovi.

Na trati 1500 metrů se snažili Vojtěch Korel a Tomáš Majer. Vojta ani Tomáš však na bodovaná místa nedosáhli. Vojta doběhl v čase 5:34,03 na jedenáctém místě, Tomáš v čase 5:44,81 v těsném závěsu na místě dvanáctém. O mnoho lépe se vedlo Marku Zemanovi na dvojnásobné trati. Marek si v čase 10:50,57 doběhl pro pěkné páté místo.

Nad překážkami jsme tentokrát mnoho bodů nezískali. Stovku překážek jsme neobsadili a na 200 metrech překážek sice Martin Zikmund vyhrál třetí z rozběhů v čase 30,68, ale v konečném pořadí mu patřilo až dvanácté místo. Nejlepšího výsledku nad překážkami tak opět dosáhl Matěj Šimůnek, který na trati 1500 m. př. skončil v silnější konkurenci na devátém místě v čase 5:26,68. O body se na stejné trati snažil i Ondřej Bureš, který v těsném finiši vybojoval pouze jedenácté místo v čase 5:30,72.

Bodovat kluci nedokázali ve štafetách. Štafeta na 4x300 metrů nakonec na start vůbec nenastoupila a  štafeta na 4x60 metrů ve složení Tomáš Majer, Lukáš Majer, Vojta Korel a Radek Stránský na bodovaná místa nedosáhla. Výsledný čas našeho kvarteta 32,93.

Dvojnásobné zastoupení jsme měli v chůzi na 3000 metrů a oba kluci dokázali bodovat. Jan Bílek došel v čase 19:40,14 na pěkném pátém místě a Kryštof Kubista při své chodecké premiéře zajistil časem 20:11,09 družstvu body za osmé místo.

V technických disciplínách bodovali pouze vrhači

Výše uvedený nadpis je vlastně zavádějící, neboť v žádné ze skokanských disciplín – dálka, výška a tyčka – jsme neměli zastoupení. A tak jsme doufali, že ve vrzích opět připíšeme výrazný bodový zisk. Stejně jako v předchozích vystoupeních nás mladí vrhači nezklamali.

Velké spolehnutí bylo opět na Petra Tomana, který si i na závěr sezóny a přes nabitý atletický kalendář udržuje výbornou formu. Petr v kladivu opět vyhrál rozdílem třídy, když tentokrát kladivo poslal do vzdálenosti 51,53 metru. V disku opět atakoval hranici 40 metrů, která mu nakonec odolala o 30 centimetrů. Výkon 39,70 metru stačil na čtvrté místo v této disciplíně. Petr se nakonec ukázal velmi dobře i v kouli. Závěrečným pokusem uhájil atak čtvrtého v pořadí a navíc se na chvíli dostal i na druhé průběžné místo. Jeho nový osobní rekord 13,84 metru nakonec stačil na výborné třetí místo.

Ale činili se i ostatní vrhači. Po úspěchu v Jablonci jsme nejpočetněji obsadili opět oštěp, tentokrát však dokázal bodovat pouze Jakub Veselý. Kuba dokázal zabojovat, podruhé v letošní sezóně přehodil čtyřicetimetrovou hranici a s výkonem 41,11 metru skončil v těžké konkurenci na pěkném šestém místě. Tomáš Majer skončil s výkonem 33,58 metru na třináctém místě, Vojtovi Korelovi stačil výkon 32,61 na místo patnácté. Po předchozích nepřesvědčivých výkonech se na Kladně pochlapil Jiří Kubeš, který tentokrát dokázal kladivo poslat do vzdálenosti 38,77 metru a družstvu tak připsal cenné body za šesté místo.

Kompletní výsledky naleznete zde.