Atletika Stará Boleslav

Starší žáci na Mistrovství Čech třetí a postupují do celorepublikového finále!!!

Autor: vh,

Štítky:

Další letošní úspěch atletů Slavoje na sebe nenechal čekat a nemusí být zdaleka poslední. Starší žáci v sobotu 14.9.2013 v Jablonci skončili na Mistrovství Čech družstev starších žáků na třetím místě a s přehledem si zajistili postup na celorepublikové finále, které se koná v sobotu 5.10.2013 na Kladně. Gratulujeme!!!

Starsi zaci finale

V konkurenci devíti silných týmů se naši žáci svými výkony pasovali od počátku na horké kandidáty postupu a do poslední disciplíny bojovali s dalším středočeským družstvem z Kolína o druhou příčku. Domácí chlapci z Jablonce využili dokonale domácího prostředí k jednoznačnému vítězství a doplňují tak postupující trojici. Celkové pořadí družstev v Jablonci bylo následující:

1. TJ Liaz Jablonec n./N.           184,00

2. TJ Sokol Kolín                      165,00

3. TJ Slavoj Stará Boleslav    162,00

4. TJ Sokol Hradec Králové        119,00

5. Atletika Chrudim                  115,50

6. AC Slovan Liberec                 106,00

7. AK Most                               100,00

8. AC Ústí nad Labem                 98,50

9. Hvězda SKP Pardubice              9,00.

V sobotu 5.10.2013 na Kladně se tak naši žáci poperou o titul mistrovský, když soupeři jim kromě Jablonce a Kolína budou silná družstva SSK Vítkovice, BYAC Brno, AK Olomouc, ASK Slavia Praha, SK ZŠ Jeseniova Praha a TJ Spartak Třebíč. Klukům držíme palce a o jejich konečném umístění budeme samozřejmě informovat.

Běžecké galapředstavení žáků Slavoje

Hned čtyřikrát plný bodový zisk si připsali mladí atleti Slavoje v hladkých bězích. Tak jak jsme byli zvyklí z jednotlivých kol krajského přeboru, pokračovali ve svých vystoupeních Pavel Gocala, Jakub Veselý i Adam Pecka. A ani na vyšší úrovni o své postavení nepřišli, byť se soupeři ze zadu svými časy přiblížili.

Pavel Gocala zvítězil ve skvělém čase 7,30 na hladké šedesátce a následně přidal i druhé vítězství na trati 150 metrů, když se jako jediný dokázal dostat pod hranici 17 vteřin. Čas 16,99 ho řadí příští týden k horkým favoritům na individuální mistrovský titul. Jakub Veselý zase nenechal nikoho na pochybách, kde hledat favorita na trati 300 metrů a vítězství tentokrát bral za výborných 36,17. Adam Pecka se nejprve “zahřál” na hladké šedesátce, kde se probojoval do finále B a časem 7,94 dosáhl na jeden bodík za desáté místo. Pak ale přišla půlka a Adam opět potvrdil své kvality. Čas 2:08,02 v prakticky sólo závodě a náskok více než 4 vteřin hovoří za vše.

Na trati 1500 metrů se činili Martin Zikmund a Vojtěch Korel. Martin doběhl v čase 5:22,48 na pátém místě, Vojta v čase 5:24,75 v těsném závěsu na místě šestém. Ještě lépe se vedlo Marku Zemanovi na dvojnásobné trati. Marek si v čase 11:04,17 doběhl pro pěkné třetí místo. Navíc na osmém místě jsme mohli vidět další staroboleslavský dres, který propotil Lukáš Majer v čase 11:26,25.

Nad překážkami se představila rovněž trojice žáků, kteří dokázali v každém závodě bodovat. Ondřej Bureš se představil nad plůtky dvakrát, na 100 metrech v čase 16,91 a na 200 metrech v čase 31,50, což v obou případech stačilo na desáté místo. Na 200 m. př. se před něj dokázal dostat na sedmém místě Martin Zikmund, který svůj čas stlačil na 30,80. Nejlepšího výsledku nad překážkami tak dosáhl Matěj Šimůnek, který na trati 1500 m. př. skončil na čtvrtém místě v čase 5:22,85.

Bodovat dokázaly i obě štafety, byť žáci neběželi v nejsilnějším složení. Ve štafetě na 4x60 metrů skončilo kvarteto Tomáš Majer, Ondřej Bureš, Vojta Korel a Adam Pecka na desátém místě v čase 33,28. Štafeta na 4x300 metrů dopadla z našeho pohledu o něco lépe. Čtveřice Marek Zeman, Jan Bílek, Lukáš Majer a Matěj Šimůnek doběhla v čase 2:59,24 na místě osmém.

A když už jsme zmínili jméno Jana Bílka, tak mezi běžecké výsledky můžeme zařadit i jeho výkon v chůzi na 3000 metrů. Honza je zvládl ujít za 19:26,27 a družstvu přispěl body za čtvrté místo.

Paběrkování ve skocích…

Ve třech skokanských disciplínách se žákům příliš nedařilo, tyčku jsme navíc vůbec neobsadili. Nejlepšího výsledku tak dosáhl Jakub Veselý v dálce, když přistál na metě 5,57 metru, a to stačilo na šesté místo. Ve výšce se představil Martin Zikmund, který tentokrát dokázal překonat laťku ve výšce 1,45 metru, za kterou připisoval jeden bod za desáté místo.

…a výborný bodový zisk ve vrzích

Žáci si letos připisují výrazné zisky pravidelně i ve vrzích. Nejvíce se o to zasluhuje Petr Toman a nejinak tomu bylo i v Jablonci. Petr ve své parádní disciplíně kladivu vyhrál rozdílem třídy, když navíc kladivo poslal na kvalitních 52,30 metru. Soupeře tentokrát neměl ani v kouli, když mu vítězství přinesl pokus do vzdálenosti 13,16 metru. Plný bodový zisk tak nepřipsal pouze v disku, kde mu jeho letošní maximum 42,06 metru přineslo “jen” druhé místo. Petr si za získaných 31 bodů zaslouží absolutorium.

Ve vrhačských disciplínách se však úspěšně představili i ostatní. Nejpočetněji jsme obsadili oštěp a tento tah přinesl rovněž pořádnou porci bodů. Jakub Veselý dokázal oštěpem hodit do vzdálenosti 37,98 metru a obsadil druhé místo. Jen o necelý metr blíže se zabodl oštěp Pavla Gocaly, který za 37,01 metru skončil čtvrtý a na devátém místě bodoval i Lukáš Majer za výkon 33,30 metru. Oštěp se tentokrát nevydařil Vojtovi Korelovi, který výkonem 29,30 zaostal za očekáváním.

To samé se dá říct i o Jiřím Kubešovi v kladivu. Po skvělé sérii zlepšení na přelomu srpna a září, kdy atakoval hranici 45 metrů, si v Jablonci připsal “pouze” výkon 34,80 metru, který stačil na čtvrté místo. Jirka ale zabojoval v disku a stejně jako Petr Toman si v Jablonci hodil letošní resp. osobní rekord. Vzdálenost 31,56 metru v jeho případě značila páté místo. V disku se naopak trápil Matěj Pagáč, který hodil v jeho případě podprůměrných 24,21 metru, za které nemohl čekat lepší než 12. místo. Matěj si alespoň trochu zlepšil náladu v kouli. I když se letos poprvé venku nedostal přes 11 metrů, výkon 10,95 metru přinesl družstvu body za osmé místo.

Kompletní výsledky naleznete zde.