Atletika Stará Boleslav

Přebor žáků základních škol našeho města

Autor: vh,

Štítky:

Ve středu 2.10.2013 jsme za spolupráce se ZŠ Stará Boleslav pořádali Přebor jednotlivců žáků základních škol (a odpovídajících ročníků gymnázia) z našeho souměstí. Není třeba dodávat, že na stadionu v Houštce byl vidět celý zástup z řad mladých atletů Slavoje a že se ve výsledkových listinách jejich jména neztratila.

Jednoznačně nejúšpěšnějším účastníkem závodů se stal Vojtěch Sysel z brandýského gymnázia. Vojta startoval ve všech šesti individuálních disciplínách mladšího žactva, z nichž ve čtyřech dokázal zvítězit a ve dvou skončil na druhém místě. Navíc jako finišman dokázal vytáhnout kvarteto gymnázia na třetí místo. Gratulujeme a věříme, že Vojtu v Houštce uvidíme častěji!

A jak že si tedy vedla nám známá jména? Mezi mladšími žákyněmi se ve velmi dobrém světle představily Nikol Bafoe a Kristýna Korelová. Nikol vyhrála obě sprinterské disciplíny a přidala druhé místo v dálce, kde se musela sklonit před Kristýnou. Kristýna pak jednoznačně zvítězila na půlce a navíc přidala i třetí místo na šedesátce. Na stupně vítězů vystoupala a pro medaili si za třetí místo na trati 800 metrů došla Veronika Voňková.

Mezi staršími žákyněmi zazářila Karolína Barešová, když dokázala zvítězit hned v polovině disciplín. Přemožitelku nenašla v obou sprintech a ani v dálce. V šedesátce ji svým časem ohrožovala Bára Veselá, která si náladu určitě spravila v sólovém závodě na 800 metrů. Podle předpokladů nenašla Lucka Bisová přemožitelku v kouli. A tři medailová umístění posbírala Katka Trnková. Katka skončila druhá na 150 metrech a v dálce, bronzovou příčku si pak vyskákala ve výšce.

Žáci už tak úspěšní nebyli. Mezi staršími žáky dosáhl nejlepšího umístění Jiří Kubeš v kouli. V dramatické soutěži rozhodovalo o pořadí na prvních třech místech pár centimetrů a Jirkovi nakonec patří druhé místo. Třetí místo si na nejkratší trati vybojoval Tomáš Majer. Vojta Korel si z Houštky odváží pouze “brambory” za čtvrtá místa ve výšce a v kouli. Z mladších žáků si medaili vybojoval jen Jakub Klasna, a to stříbrnou za druhé místo ve sprintu na 150 metrů.

Kompletní výsledky zde.