Atletika Stará Boleslav

Oddílové víceboje uzavřely letní sezónu v Houštce

Autor: vh, foto th, tv a lj,

Štítky:

Posledními letošními venkovními závody, které jsme na stadionu v Houštce pořádali, byly oddílové víceboje. Na start se i přes chladné podzimní počasí postavili závodníci napříč všemi věkovými kategoriemi a k vidění byly vidět velmi kvalitní výkony. V nejsledovanější soutěži v desetiboji mužů zvítězil staroboleslavský odchovanec v barvách libereckého Slovanu Patrik Drhlík.

Klání žákyň nabídlo dramatickou podívanou

Do oddílových vícebojů se bohužel letos nepřihlásila jediná žena a tak se v dívčí části staly vrcholem mítinku soutěže mladších a starších žákyň. Nejdramatičtější možnou podívanou nabídly už v sobotu Kristýna Korelová a Nikol Bafoe v pětiboji mladších žákyň. Do vedení se po úvodních překážkách dostala Nikol Bafoe a své vedení navýšila v kriketovém míčku i následné hladké šedesátce. Po třech disciplínách měla Nikol před druhou Kristýnou celkem velký náskok 188 bodů. Kristýna však zabojovala v dálce, kde stáhla z náskoku 87 bodů a před závěrečnou půlkou činil náskok Nikol 101 bodů a to znamenalo, že by musela s Kristýnou prohrát o více než 10 vteřin. Kristýna odpočátku začala diktovat tempo a začala na Nikol každým metrem získávat. V průběhu druhého okruhu už začalo být jasné, že se schyluje k opravdovému dramatu. Kristýna stupňovala tempo a do cíle vbíhala s jasným náskokem. Nikol sice v závěru ždímala zbytky sil, ale nakonec jí to na vítězství nestačilo. V pětiboji mladších žákyň zvítězila Kristýna s bodovým ziskem 2134 před druhou Nikol se součtem 2131 bodů!!! Pro doplnění na třetím místě skončila Veronika Slavíková z AC Kovošrot Praha se ziskem 1449 bodů.

Velmi dobrou úroveň s rovněž dramatickou koncovkou nabídlo i klání starších žákyň. V jejich sedmiboji se ujala vedení od první disciplíny Bára Veselá, když na 100 metrech překážek dokázala překonat oddílový rekord (nová hodnota činí 15,22). Za ní se seřadily v těsném závěsu Nikola Dyrynková z Berouna a Barbora Slabochová ze Žebráku. Bára si i přes slabší kouli udržela pohodlné vedení až do šesté diciplíny, mimo jiné i zásluhou dalšího vylepšení oddílového rekordu na 150 metrů a v dálce (v kategorii mladších žákyň). V oštěpu ji obě soupeřky o dost přehodily a Nikola Dyrynková se před závěrečným během na 800 metrů dostala před Báru o deset bodů, tedy na rozdíl méně než jedné vteřiny!! Na půlce, ale Bára nenechala od prvních metrů na pochybách, kdo že si z Houštky odveze vítězství. Oběma soupeřkám nadělila více než deset vteřin a zaslouženě zvítězila a jen o pár bodů ji unikla hranice čtyř tisíc bodů. Konečné pořadí tedy bylo následující: 1. Bára Veselá 3973 bodů, 2. Nikola Dyrynková 3861 bodů a 3. Barbora Slabochová 3643 bodů.

Holky oddilove viceboje

V soutěži dorostenek jsme očekávali rovněž útok na hranici čtyř tisíc bodů ze strany Pavly Cabrnochové, ta však závodila pouze první den. A tak sedmiboj dokončila pouze Nikola Macháčková, která se dokázala dostat přes hranici tří tisíc bodů. Její celkový bodový součet je 3048 bodů. Mezi juniorkami si vyzkoušela sedmiboj Nikola Strachová, která se jak jinak než zaskvěla ve výšce, když společně s Patrikem Drhlíkem jako jediní překonali laťku na 1,72 metru. Nikola zvládla celý sedmiboj se solidním součtem 3811 bodů.

Vítězný návrat Patrika Drhlíka do Houštky

Nejsledovanější soutěž víkendu mužský desetiboj nakonec přinesl rovněž dramatické rozuzlení. Po prvním dnu vedl s převahou Patrik Drhlík, který se jako jediný přehoupl přes hranici tří tisíc bodů. Druhý den však vyšel nejlépe Jakubovi Čížkovi, který se po oštěpu dostal do vedení, byť o pouhých patnáct bodů před Patrika. Oba vyhlásili útok na hranici pět tisíc bodů, což by znamenalo zaběhnout závěrečných 1500 metrů na hranici pěti minut. To se bohužel ani jednomu z nich nepodařilo, ale i tak je jejich konečný výsledek velmi kvalitní. Vítězem se tedy nakonec stal Patrik Drhlík z AC Slovan Liberec s bodovým ziskem 4968 bodů, před Jakubem Čížkem se ziskem 4938 bodu a Jakubem Zadákem z Českého Brodu, který vyrovnanými výkony získal 4308 bodů.

Oddilove viceboje muzi

V kategorii juniorů se představil pouze Roman Stránský, který si i přes neúčast v tyčce připsal velmi dobrý zisk 3704 bodů. Mezi staršími žáky pak kraloval jeho bratr Radek Stránský, který díky zisku 3362 bodů, za sebou zanechal jak Martina Zikmunda se ziskem 3125 bodů, tak Vojtu Korela s 2729 body. Mezi mladšími žáky od začátku do konce nenechal na pochybách o svém vítězství Václav Jisl, který pětiboj ukončil se ziskem 1636 bodů. Druhý skončil Lukáš Bajer z Berouna se ziskem 1480 bodů před třetím Lukášem Kleinerem, který se oproti jarnímu víceboji zlepšil o více než 300 bodů a se ziskem 1330 bodů skončil třetí. Za zmínku určitě stojí účast dvou závodníků z naší atletické přípravky. Jak Jakub Holec, tak Jan Bán určitě nezklamali a po víkendu jsou o cennou zkušenost bohatší.

Mezi veterány se představil pouze Jiří Volný z TJ Slezan Opava, který ovšem většinu disciplín zvládl nadvakrát i s náčiním určeným pro mužskou kategorii, klobouk dolů. Všem vítězům gratulujeme a ostatním závodníkům děkujeme za účast a těšíme se na viděnou za rok!

Vydařené fogografie ze druhého dne závodů od Tomáše Hatky na facebooku.

Výsledky