Atletika Stará Boleslav

Mladší žákyně opět vítězné, mladší žáci na vzestupu

Autor: vh,

Štítky:

V pátek 6.9.2013 jela družstva mladších žáků a žákyň do Čáslavi, kde se konalo 4. kolo Krajského přeboru pro skupinu “B”. Toto kolo bylo rovněž poslední prověrkou před finálem KP družstev, které se koná tuto neděli na Kladně. Děvčata dominovala i tentokrát. Žáci se konečně vzchopili a v při letos nejpočetnějším zastoupení skončili na druhém místě za bezkonkurenčním Kolínem.

Děvčata na stupních vítězů ve všech devíti disciplínách

Do družstva mladších žákyň letos vkládáme velké naděje, a to i v Čáslavi předvedlo svou kvalitu. Děvčata opět dokázala získat medailové pozice ve všech disciplínách, přičemž ve třech z nich triumfovala. V konečném součtu získala 144 bodu, což znamenalo jasné první místo s velkým náskokem. Na druhém místě skončila děvčata z Kolína se 104 body, před třetím domácím družstvem s bodovým součtem 98,5 bodu.  O dalších 4,5 bodu zpět skončilo na čtvrtém místě družstvo Vlašimi. Poslední skončila děvčata z Kutné Hory se ziskem 59,5 bodu.

Nejvíce do bodového součtu v tomto kole přispěla Nikol Bafoe. Nikol dokázala zvítězit na hladké šedesátce a navíc přidat i nejdelší pokus v dálce, který činil 4,39 metru. Navíc ještě byla členkou štafety na 4x60 m, která ve složení Barbora Veselá, Nikol Bafoe, Eliška Čechová a Kristýna Korelová doběhla v dramatickém závěru na druhém místě. Časy u jednotlivých běhů neuvádíme, protože v Čáslavi se měřilo ručně, což  je škoda a možná stálo Báru Veselou o přepsání osobního resp. oddílového rekordu na 60 s překážkami. Bára určitě běžela na nebo možná pod hranicí osobního maxima (9,52), vždyť stopky v rukou rozhodčích se zastavily na 9,4 vteřinách. Bára se ještě kromě štafety předvedla i na 150 metrech, kde třicet metrů před cílem nikdo nepochyboval o jejím druhém vítězství, ale pak zaškobrtla a jen tak tak, že doběhla na druhém místě.

V Čáslavi se dařilo, ale i ostatním děvčatům. Kristýna Korelová se prosadila v obou indiviuálních závodech. Na 60 m. př. skončila na druhém místě, na trati 800 metrů přidala pěkné třetí místo.  Dvě třetí místa si připsala Barbora Kubistová. Ta ve výšce skočila 145 cm a v kouli předvedla další ze svých zlepšení na 9,00 m. Navíc pomohla druhému kvartetu ve štafetě na 4x60 m, které doběhlo na pěkném pátém místě ve složení Karolína Červená, Bára Kubistová, Lenka Čechová a Veronika Voňková.

Poslední medailové umístění do sbírky zkompletovala Lenka Čechová, která v kriketovém míčku dohodila na metu 44,32 metru, což jí stačilo na třetí místo. Lenka se ještě v dobrém světle představila i v nabité konkurenci na hladké šedesátce, kde brala za svůj výkon páté místo. Lenčina sestra Eliška na stejné trati doběhla na desátém místě pro jeden bodík, ale mnohem více se jí dařilo v dálce, kde jí výkon 3,98 metru vynesl čtvrtou příčku.

V běžeckých disciplínách v obou individuálních závodech bodovala Zuzana Miková, která na šedesátce s překážkami skončila těsně pod pódiem na čtvrtém místě a na půlce doběhla šestá. Těsně za medailovými příčkami skončila i Tereza Holcová v kouli s výkonem 8,93 metru a další body Tereza přidala na 150 metrech, které zvládla v sedmém nejlepším čase. Na půlce přidala dva body do součtu Karolína Červená za deváté místo, které obsadila rovněž v kouli za výkon 7,22 metru. Poslední bod do celkového zisku družstva získala Veronika Voňková za výkon 3,38 m v dálce a desáté místo. Bodový zisk o místo unikl Markétě Mikové, která na půlce v těsném doběhu skončila na jedenáctém místě.

Družstvu  žáků ukázalo svou skutečnou sílu

Družstvo žáků se po prázdninách konečně sešlo ve větším počtu, než byl počet disciplín. A v Čáslavi to na výsledku bylo hned vidět. Na první místo s ohledem na sílu současného Kolína pomýšlet kluci nemohli, ale konečně ukázali, že pokud se sejdou, tak ostatní družstva můžou na druhé místo zapomenout.

Družstvo Kolína tedy potvrdilo svou dominanci, když v tomto kole nasbíralo 201,5 bodu. Na druhém místě skončilo naše družstvo se součtem 99,5 bodu, před třetí Kutnou Horou se ziskem 63,5 bodu. Na čtvrtém místě tentokrát skončila Vlašim s 58 body a pátí domácí závodníci s 55,5 body. Kolín si v tomto kole dokonce mohl dovolit postavit i druhý tým, který skončil na posledním místě s celkovým ziskem 20 bodů.

Žáci Slavoje sice v posledním kole žádnou z disciplín nevyhráli, ale konečně bodovali v každé disciplíně a několik medailových pozic rovněž dokázali získat. Nejvíce bodů v tomto kole pro družstvo získal Václav Jisl, který na 60 metrů překážek doběhl na druhém místě. Ve výšce dokázal přeskočit 1,44 metru, což mu stačilo na čtvrté místo. A konečně byl členem štafety na 4x60 m, která ve složení Vojta Bouřil, Václav Jisl, Denis Michalík a Jakub Klasna doběhla v dramatickém závěru na čtvrtém místě.

Šedesátka s překážkami se klukům vůbec povedla. Za Jislem na třetím místě doběhl Vojta Bouřil, pátý nejrychlejší čas patřil Lukášovi Kleinerovi a kvartet doplňoval na osmém místě Jakub Klasna. Z našeho pohledu byla tentokrát zajímavá i půlka, když na třetím místě doběhl Tomáš Majer, kterému kryl záda na místě čtvrtém Daniel Paál.  A aby boleslavských barev v první desítce nebylo málo, tak na šestém místě doběhl Lukáš Kleiner a na místě osmém Tomáš Sehnálek. Poslední medailové umístění pro družstvo získal tradičně Denis Michalík v dálce. Slušných 4,59 metru stačilo na třetí místo. Denis pak ještě přidal na 150 metrech čtvrté místo.

Trio bodujících jsme ještě připsali na hladké šedesátce. Na nejkratším sprintu se od sedmého do devátého místa seřadili Vojta Bouřil, Jakub Klasna a Tomáš Majer.  Ve vrhačských disciplínách nás zastupoval Antonín Hořejší, který v kouli skončil na pátém místě za 8,05 m. V krikeťáku se mu už tak nedařilo a skončil jako první bez bodového ohodnocení na jedenáctém místě, když míček poslal do vzádlenosti 36,70 metru. Vít Rychtařík hodil nejdále do vzdálenosti 31,59 metru a skončil v závěru druhé desítky. Ale jak Tonda, tak Víťa si určitě spravili náladu při štafetě na 4x60 metrů (ano poprvé v sezóně jsme postavili dvě kvarteta), kdy společně s Tomášem Majerem a Lukášem Kleinerem obsadili pěkné osmé místo.

Generálka před finálovým kolem Krajského přeboru družstev, které se uskuteční již tuto neděli na Kladně, děvčatům i klukům vyšla. Teď už jen prodat to nejlepší ve finálovém kole. Oběma družstvům držíme palce a o jejich výsledku budeme samozřejmě informovat.

Kompletní výsledky z Čáslavi naleznete zde.