Atletika Stará Boleslav

Mladší žáci i žákyně ve finále shodně třetí

Autor: vh,

Štítky:

V neděli 15.9.2013 ukončila na kladenském Sletišti své letošní účinkování družstva mladšího žactva. Ve finále Krajského přeboru družstev, který je v této věkové kategorii nejvyšší soutěží, obsadili žáci i žákyně shodně třetí místo!

Mladsi zaci finale Kladno

Děvčata zakončila rok na třetím místě

Mladší žákyně letos vyhrály všechna čtyři základní kola skupiny B, v kole finálovém se však musely sklonit před dvěma družstvy soupeřek ze skupiny A. Děvčata bojovala, v mnohem kvalitnější konkurenci si připsala i tentokrát čtyři první místa a několik dalších pěkných umístění. Řada výkonů, které v minulých kolech stačily na bodový zisk, se však tentokrát na bodovaná místa v první desítce nevešla, a tak naše družstvo ve finále skončilo na konečném pěkném třetím místě. Tabulka finálového kola vypadala následovně:

1. AC Tepo Kladno                139,50

2. TJ Lokomotiva Beroun       123,50

3. TJ Slavoj Stará Boleslav  97,00

4. TJ Spartak Vlašim               75,00

5. TJ Sokol Kolín                     60,00

6. AC Čáslav                           42,50

7. SK Sporting Příbram            22,50

Nejvíce do bodového součtu ve finálovém kole přispěla Barbora Veselá. Bára dokázala zvítězit na trati 150 metrů v kvalitním čase 20,24 a druhé vítězství přidala na šedesátce s překážkami, když je na Kladně zvládla za 9,81 a jako jediná se dostala pod 10 vteřin. Navíc ještě byla členkou štafety na 3x300 m, která ve složení Barbora Veselá, Lenka Čechová a Eliška Čechová dokázala v závěru uhájit první místo před domácí štafetou ve velmi pěkném čase 2:22,52. Ve skvělé formě v závěru letní sezóny se prezentuje i Lucie Bisová. Lucka se v kouli opět dokázala zlepšit a posunout oddílový rekord na 11,36 metru. Tento výkon jí přinesl další vítězství v této disciplíně. Lucka se ještě představila v hodu kriketovým míčkem, kde skončila s dosaženou vzdáleností 32,77 metru na desátém místě.

Že se konkurence o dost navýšila poznala ve svých výstavních disciplínách Nikol Bafoe.  Nikol v hladké šedesátce nestačila na soupeřku z Berouna a cílovou čáru protnula druhá v čase 8,53. V dálce se vynořilo ještě více kvalitních soupeřek a tak výkon 4,16 metru stačil pouze na místo šesté. Nikol byla znovu  i členkou krátké štafety. Kvarteto Nikol Bafoe, Barbora Kubistová, Anna Šimůnková a Kristýna Korelová doběhlo v čase 36,27 na šestém místě. Poslední místo na stupních vítězů si vydobila Bára Kubistová ve výšce, když zvládla překonat výšku 1,39 metru, což tentokrát stačilo na druhé místo. Bára ještě bodovala v kouli, když ji poslala do vzdálenosti 7,87 metru a skončila osmá.

Výsledkově se opět dařilo take Kristýně Korelové. Kristýna vyhrála svůj rozběh na 60 m. př. v čase 11,65, což jí v konečném součtu stačilo na šesté místo. Na trati 1000 metrů uhájila v dramatickém závěru v silnějším rozběhu třetí místo a čas 3:35,24 jí nakonec stačil na čtvrté místo. Na stejné trati ještě bodovala Tereza Holcová, která v čase 3:41,07 doběhla ve stejném rozběhu šestá, celkově pak skončila sedmá. Posledním bodovaným výsledkem bylo páté místo Lenky Čechové, které obsadila v krikeťáku za hod dlouhý 41,49 metru.

Ostatním děvčatům se už v individuálních startech tolik nedařilo a tak se Zuzana Miková, Veronika Voňková, Anna Šimůnková a Eliška Čechová ani v jednom případě nevešly do první desítky. Všem děvčatům však děkujeme za velmi důstojnou reprezentaci oddílu v průběhu celého roku!

Žáci potvrdili postavení mezi nejsilnější trojicí družstev v kraji

Pokud se družstvo žáků sešlo v reprezentativním počtu, bylo jasné že se může měřit s nejlepšími. Ve finálovém kole se sice muselo obejít bez lídra dosavadního bodování Václava Jisla, i tak ale uhájilo před dotírajícím družstvem Berouna konečnou třetí pozici za letošními suverény z Kolína a Kladna. Tabulka finálového kola vypadá takto:

1. TJ Sokol Kolín                   182,50

2. AC Tepo Kladno                170,00

3. TJ Slavoj Stará Boleslav  55,00

4. TJ Lokomotiva Beroun         51,00

5. AC Čáslav                           35,50

6. TJ Spartak Vlašim               25,00

7. AO – Střela Žebrák              17,00

8. AC Tepo Kladno B               14,00

Stějně jako v případě děvčat bylo těžší se v kvalitnější konkurenci prosadit, ale kluci rovněž bojovali a připsali si několik pěkných výsledků. Bohužel jsme neobsadili (bez Jisla) výšku a žáci ve finálovém kole nedokázali bodovat v kriketu a o jediné místo unikla desítka i Denisu Michalíkovi na 150 metrech. Jediným medailovým výsledkem bylo třetí místo ve štafetě 3x300 metrů, na kterém doběhla trojice ve složení Lukáš Kleiner, Tomáš Majer a Denis Michalík v čase 2:24,95.

Nejvíce bodů ve finálovém kole pro družstvo získal Michal Beneš, který ve vyrovnané soutěži v dálce vybojoval čtvrté místo za skočenou vzdálenost 4,25 metru. Na hladké šedesátce doběhl v čase 8,81 na sedmém místě a byl rovněž členem štafety 4x60 metrů, která ve složení Michal Beneš, Vojtěch Bouřil, Jakub Klasna a Vít Rychtařík skončila s časem 37,99 na šestém místě. Vojta Bouřil stále není úplně fit, ale i tak se dokáže v disciplínách, ve kterých nastoupí, prosadit. Na šedesátce překážek, které zvládl za 11,06, skončil na čtvrtém místě. V dálce skočil 4,08 metru a to stačilo na 8. místo.

Na krátkých překážkách se na Kladně předvedl i Lukáš Kleiner, který za čas 11,67 skončil na celkovém pátém místě. Denis Michalík družstvu bodově přispěl v dálce, kde si výkonem 4,21 metru doskočil pro šesté místo. Sedmá místa a stejný počet bodů získali shodně Tomáš Majer a Antonín Hořejší. Tomáš si vedl dobře na trati 1000 metrů, které zvládl za 3:34,86 a Tonda v kouli předvedl 7,84 metru. Poslední body do celkového součtu přidal Jakub Klasna, který zaběhl na hladké šedesátce čas 9,14, což stačilo na devátém místo. I všem klukům děkujeme za reprezentaci oddílu (zejména ve druhé polovině roku)!

Kompletní výsledky z Kladna naleznete zde.