Atletika Stará Boleslav

Mladí atleti Slavoje o víkendu opět na jedničku

Autor: vh, foto tv,

Štítky:

Uplynulý víkend nám přinesl mnoho zajímavých výsledků za účasti mladých atletů Slavoje. Petr Toman a Jakub Veselý si vítězstvím na MČR žáků zajistili nominaci na mezinárodní utkání, které se konalo v sobotu v Maďarsku. Hned pětice atletů se zase účastnila v neděli mezikrajového utkání družstev mladších žáků a žákyň v Kolíně. A nesmíme zapomenout na boleslavskou stopu z letošních Běchovic.

Mezistátní utkání žactva

V Budapešti se v sobotu sešli mladí reprezentanti z Chorvatska, České republiky, Slovenska, Slovinska a domácího Maďarska, aby poměřili své síly. Česká reprezentace přesvědčivě vyhrála (dívky, chlapci a v součtu) před domácím Maďarskem. Nás ale samozřejmě nejvíce zajímalo, jak si povedou čerství mistři republiky ze Staré Boleslavi.

Na jedničku vyšlo mezistání utkání Jakubovi Veselému. Jakub se představil společně s reprezentačním kolegou Matoušem Vojtkem na trati 300 metrů a ve velmi silné konkurenci si i na mezinárodní scéně udržel na této trati letošní neporazitelnost. Navíc čas 35,43 je novým osobním resp. oddílovým rekordem, když Jakub dokázal dosavadní maximum stlačit o další tři desetiny vteřiny!! Kubovi gratulujeme!! Za Jakubem na druhém místě doběhl Anej Zupanc ze Slovniska v čase 35,61 a na třetím Petar Melnjak z Chorvatska v čase 35,82.  Jakub ještě na závěr pomohl zvítězit smíšené štafetě na 4x300 metrů, která ve složení Jakub Veselý, Nikola Bendová, Matouš Vojtek a Anna Kerbachová zvítězila v čase 2:34,22 o více než tři vteřiny před kvartetem Slovinska a o více než pět vteřin před třetí slovenskou čtveřicí.

Jakub a Petr repre

Možnost obléknout reprezentační dres si minulý týden vybojoval i Petr Toman. I pro Petra to byla určitě velká zkušenost, vždyť Maďarsko je navíc zemí vrhům zaslíbenou. To ostatně ukázal i samotný závod v kladivu, kterému jasně dominovali domácí borci. Péter Szentivánsky zvítězil hodem dlouhým 74,54 metru a záda mu kryl Balazs Varga s výkonem 66,37 metru. Za nimi si to o třetí místo rozdali čeští reprezentanti. Petrovi se v Budapešti tentokrát tolik nevedlo, a tak se letos poprvé musel sklonit před českým soupeřem. Druhý z národního šampionátu Michael Šíp dokázal dohodit na metu 51,16 metru. Petr dokázal poslat kladivo nejdále do vzdálenosti 50,85 metru.

Kompletní výsledky z mezistáního utkání naleznete zde 

 

Středočeský výběr bojoval hlavně se soupeři z Prahy

Svými výkony si o nominaci do výběru Středočeského kraje řekla hned pětice atletů ze Staré Boleslavi. V dívčím výběru jsme mohli na dráze v Kolíně vidět Báru Veselou a Nikol Bafoe. Lucka Bisová se nakonec kvůli zdravotním problémům omluvila. Mezi chlapci se neztratili Denis Michalík a Václav Jisl.

Souboj družstev mladších žákyň se od začátku soustředil na duel domácího výběru s výběrem Prahy. V konečném součtu nakonec o jeden jediný bod zvítězil výběr Středočeského kraje se 137 body před pražským výběrem se 136 body. Na třetím místě skončil výběr z Jihočeského kraje se ziskem 96 bodů, před čtvrtým Plzeňským krajem s 85 body.

Bara a Nikol

K výhře domácího výběru nemalým dílem přispěla Bára Veselá. Bára byla nominovaná do dvou individuálních disciplín a obě zvládla bezvadně. V běhu na 300 metrů se sice musela sklonit před jasně dominující Annou Kerbachovou z pražského Spartaku (ano, den před tím běžela s Jakubem Veselým ve smíšené štafetě v Budapešti), ale s druhým místem a dosaženým časem musí být Bára spokojená. Bára dokázala 300 metrů zaběhnout za výborných 43,06, a tento čas je rovněž novým oddílovým rekordem!!! V běhu na 60 metrů překážek už Bára neměla konkurenci. Jako jediná dokázala stlačit svůj čas pod hranici deseti vteřin a výsledných 9,71 tak znamenalo první místo a plný bodový zisk. Nikol Bafoe se do Kolína nominovala na trati 60 metrů. Nikol zaběhla ve velmi silném rozběhu kvalitní čas 8,40, který ji v nabité konkurenci vynesl pěkné třetí místo. Nikol i Bára se na závěr ještě učástnily štafety na 4x200 metrů.

Jestliže v souboji družstev mladších žákyň bralo vítězství domácí družstvo s minimálním náskokem před výběrem Prahy, pak v utkání družstev mladších žáků tomu bylo naopak. Pražský výběr zvítězil s celkovým ziskem 139,5 bodu před domácím výběrem s celkovým součtem 136,5 bodu. Třetí místo obsadily se shodným ziskem 79 bodu výběry Plzeňského a Jihočeského kraje.

Po absenci v závěrečném finálovém kole na Kladně si mohl spravit chuť Václav Jisl, který se do krajského výběru nominoval ve výšce. Ve velmi vyrovnané soutěži skončil nakonec na třetím děleném místě za výkon 1,44 metru. V Kolíně jsme mohli ještě vidět i Denise Michalíka, který byl součástí štafety na 4x200 metrů. V dálce figuroval jako náhradník a mimo soutěž skočil 4,54 metru.      

Kompletní výsledky z mezikrajového utkání zde.

Letošní Běchovice

Na start 117. ročníku silničního běhu Běchovice – Praha se letos postavily necelé dvě tisícovky běžců. Mistrovství republiky v silničním běhu se mezi juniorkami zúčastnila Michaela Matoušková, která v čase 50:36 skončila na devátém místě (v absolutním pořadí 1101. místo).

Kompletní výsledky 117. ročníku Běchovic zde.

Již o týden dříve se konala doprovodná akce 49. ročník Mladých Běchovic, které přitahují stále větší účast malých atletů. A i tady byly atleti ze Staré Boleslavi patřičně vidět. V závodě hochů vypsaném pro ročníky 2003 a 2004 se na startu objevil Ríša Česnek. Trať dlouhou 300 metrů zvládnul za 0:58,48 a skončil na velmi pěkném 3. místě. Laura Česneková, která loni zvítězila v závodě na 100 metrů vypsaném pro dívky ročníku 2007, se letos přesunula o kategorii výše. V závodě na 200 metrů pro ročníky 2006 a 2007 doběhla v čase 45,61 na šestnáctém místě. A konečně v běhu na 50 metrů vypsaném pro dívky ročníku 2010 skončila Beata Česneková na třináctém místě v čase 20,32.

Kompletní výsledky Mladých Běchovic zde.