Atletika Stará Boleslav

Mezikrajové utkání žactva v hale

Autor: vh,

Štítky: , , , ,

V sobotu 21.12.2013 se na pražském Strahově konalo Mezikrajové utkání žactva v hale. V sestavě Středočeského kraje nechyběli samozřejmě ani mladí atleti ze Staré Boleslavi. A protože výběr Středočeského kraje v celkovém pořadí díru do světa neudělal, budeme se věnovat hlavně výkonům našich děvčat a kluků.

Na Strahově se běhalo velmi rychle

V původní nominaci sice byla původně hned šestice našich atletů, Eliška Boháčová a Petr Toman se však ze závodů omluvili. Do utkání tak zasáhla pouze čtveřice Barbora Veselá, Karolína Barešová, Jakub Veselý a Lukáš Majer.

Nejčastěji měla být vidět na klopeném oválu Bára Veselá. Bára byla nominovaná na 60 metrů s překážkami, na půlku a také do smíšené štafety na 4x300 metrů. Nad překážkami Bára prakticky zopakovala svůj skvělý výkon z před čtrnácti dnů a s přehledem vyhrála druhý z rozběhů. Škoda jen, že nebyla nasazená do nejsilnějšího prvního rozběhu, kde padnul nový národní rekord, třeba by Bářin výsledný čas 9,06 mohl být ještě lepší. Nechme, ale kdyby. Bára připsala svému družstvu cenné body za celkové páté místo!!!

Pak se Bára přestavila na půlce, kterou zvládla rovněž brilantně. Časem 2:25,73 vylepšila výrazně osobní maximum, o devět vteřin oddílový rekord v kategorii mladších žákyň, o necelých šest vteřin oddílový rekord v kategorii starších žákyň a tento čas stačil i na nejlepší dosavadní výkon mezi dorostenkami!!! Tento čas je navíc s přehledem letošní nejlepší výkon v republice mezi mladšími žákyněmi, gratulujeme Báro!!! Bohužel nyní pořadatelé sdělili, že Bára (a koneckonců i druhá dívka ze Středočeského kraje) nejsou požadované ročníky 98 a 99, a tak můžou běžet pouze mimo bodování. Bára tak běžela ve třetím nejslabším rozběhu, který si musela sama celý odtáhnout a její body za celkové sedmé místo by družstvu kraje pomohly mezi děvčaty o dvě místa nahoru. A tak se výprava ze Středních Čech radši rozhodla Báru stáhnout ze smíšené štafety.

Závody byly výbornou prověrkou i pro Jakuba Veselého. Jakub sice pro své dispozice asi nikdy nebude patřit mezi typické halové závodníky, ale na své oblíbené trati 300 metrů se o body pro družstvo statečně porval. A že konkurence byla veliká. Jakub nastupoval hned v prvním a nutno podotknout nejsilněji obsazeném rozběhu vedle starého známého Pavla Gocaly z Českých Budějovic. Gocala prokázal v úvodu halové sezóny fantastickou formu, když si na klopeném oválu zaběhl osobní maximum (včetně dráhy) a navíc letošní nejlepší republikový čas v hale. Jakub nakonec doběhl druhý ve skvělém oddílovém rekordu 36,61!!! Celkově skončil na třetím místě.

Na stejné trati se mezi děvčaty představila Karolína Barešová. Kája v sedmém rozběhu doběhla na druhém místě v čase 45,21. Bohužel pěkný halový osobák na body pro družstvo nestačil. Do třetího rozběhu na 1000 metrů se na start mezi žáky postavil Lukáš Majer. Doběhl rovněž na druhém místě v čase 2:55,49, který však body družstvu rovněž nepřinesl.

Karolína Barešová a Jakub Veselý ještě startovali ve smíšené štafetě na 4 x 300 metrů, které pomohli k pěknému času 2:36,01, ke druhému místu v druhém rozběhu a k šestému místu celkově.