Atletika Stará Boleslav

Družstvo atletické přípravky ve finále vylepšilo postavení z přechozích let

Autor: vh,

Štítky:

V neděli 15.9.2013 se na kladenském Sletišti ve finále Krajského přeboru kromě družstev mladšího žactva představila i družstva nejmenších atletických nadějí. Desítka našich malých závodníků byla nominována na základě čtyř resp. tří předchozích kol, které jsme pořádali na vlastním stadionu. Po šestých místech v posledních dvou letech se přípravka v konečné tabulce posunula vzhůru a skončila na pěkném pátém místě!

Pripravka finale Kladno

Ve finále se naše družstvo utkalo s celkem jedenácti soupeři. Nejvíce se našim závodníkům dařilo v raketce, kde obsadili konečné třetí místo. V ostatních disciplínách skončilo družstvo na místě pátém, které mu patřilo i v konečném zúčtování. Kompletní tabulka finálového kola byla následují:

Malí atleti si ve všech disciplínách vylepšovali osobní rekordy

Finálové kolo se zcela nečekaně posunulo o čtrnáct dnů dopředu a tak vlastně vrchol sezóny pro přípravku přišel před posledním pátým kolem, které pořádáme již tento pátek. Nominaci jsme tedy museli uzavřít po kole čtvrtém a desítka vyvolených tak vypadala následovně:

Andrea Žáková, Soňa Černá, Lauren Cooková, Jan Bán, Adam Raška, Jakub Holec, Vojtěch Beránek, Richard Česnek, Jaroslav Vajgl, Jalil Cook.

Ve finálovém kole děti závodily v těchto disciplínách: běh na 50 metrů, dálka s rozeběhem s odrazem z pásma, hod raketkou a závěrečná štafeta na 8x100 metrů. Do výsledku družstva se v každé z individuálních disciplín počítalo osm nejlepších umístění. Kompletní přehled výsledků atletů Slavoje:

Lauren Cooková 9,32 388 27,56

Ve štafetě na 8x100 metrů doběhla osmička ve složení Adam Raška, Ríša Česnek, Soňa Černá, Andrea Žáková, Vojta Beránek, Honza Bán, Jakub Holec a Jarda Vajgl v čase 2:10,56 na pátém místě jen v těsném závěsu za soupeři.

Lídrem družstva byl bezesporu Adam Raška. Na hladké padesátce dokázal svůj čas poprvé stlačit pod osm vteřin a skončil na skvělém druhém místě ze všech 120 závodníků! Podobný kousek předvedl i v dálce, kde se poprvé přenesl přes hranici čtyř metrů a výsledek 4,35 metru byl v celé soutěži druhý nejlepší! Adam se navíc zlepšil v raketce na velmi solidních 27,01 metru a není potřeba dodávat, že skvěle rozběhl naší štafetu.

Velmi dobře sekundoval Adamovi Jakub Holec. Po kvalitní šedesátce se rovněž parádně předvedl v dálce, když své maximum posunul na 3,82 metru. Své nejlepší představení si však ponechal na raketku, kterou poslal do vzdálenosti 32,56 metru, což byl šestý nejdelší hod dne!

Skvěle si vedli i benjamínci družstva z ročníku 2004. Jaroslav Vajgl překvapil výborným osobním rekordem v raketce, když byl překvapivě třetí nejlepší z družstva. V každé disciplíně doslova vypustil duši Ríša Česnek a rozhodně to bylo znát v dálce i v raketce, kde si rovněž vytvořil osobní rekordy. Andrea Žáková se prezentovala jako vždy výbornými běžeckými výkony a navíc si opět vylepšila své maximum v dálce.

Ve finálovém kole se statečně se soupeři měřil i Vojta Beránek, který šedesátku a dálku zvládl na hranici svého maxima, ale opět dokázal přehodit svůj osobák v raketce a překonání hranice 30 metrů z jeho strany je jen otázkou času. Stálicí byla Soňa Černá, když se dokázala vždy vejít do bodované osmičky. Sourozenci Cookovi střídali lepší okamžiky s horšími. Lauren se trápila ve sprintu, kde letos předvedla svůj nejhorší výkon, ale pak se zaskvěla v dálce a velké zlepšení bylo vidět i v raketce. Jalil předvedl solidní výkony na padesátce a v dálce, ale raketka byla z jeho strany hodně nepovedená. Nejvíce zklamaný z Kladna asi odjížděl Honza Bán, který nepotvrdil pozici jednoho z tahounů družstva. Na trati 50 metrů a v dálce se vůbec nevešel do bodované osmičky a svou reputaci si tak alespoň napravil v raketce, kde se oproti pátečnímu čtvrtému kolu výrazně zlepšil.

Všem mladým atletům děkujeme za skvělou reprezentaci a věříme, že o nich uslyšíme i nadále v souvislosti s úspěchy atletů ze Staré Boleslavi!

Na závěr velmi děkujeme paní Michalíkové a panu Raškovi, kteří děti na závodech doprovázeli a zastoupili tak “nemohoucí” trenéry!!!