Atletika Stará Boleslav

Bára a Jakub Veselých zvítězili na European Kids Athletics Games aneb další povedená atletická středa!!!

Autor: vh,

Štítky:

Středa 11.9.2013 byla opět atletická, opět nabitá úspěchy. Nejen že jsme pořádali poslední část ze čtyřdílného seriálu veřejných závodů Atletická středa v Houštce, ale Bára a Jakub Veselých dokázali zvítězit na 8. ročníku European Kids Athletics Games. Bára Veselá kralovala na trati 150 metrů, Jakub Veselý na trati dvojnásobné. Mezi více než tisícovkou účastníků her se atleti ze Staré Boleslavi rozhodně neztratili!

Jakub a Bara Brno

Veselý den v Brně

Bára Veselá odjela na závody do Brna s cílem postoupit do finálového běhu na 150 metrů. Už úterní podvečerní rozběhy pro děvčata ročníku 2000 ale ukázaly, že Bára bude bojovat o cenné kovy. V prvním z celkových devíti rozběhů ukázala všem svým soupeřkám záda a ve velice kvalitním čase  20,34 zvítězila. A protože, žádná z dalších 61 soupeřek její čas nedokázala překonat, Bára šla do středečního finále jako jedna z favoritek. Ve finále Bára zaběhla fantasticky, jako jediná se dostala pod 20 vteřin. Vítězný čas 19,98 je navíc novým osobním resp. oddílovým rekordem (zlepšení o jednu setinu vteřiny) a první místo si tak Bára zcela zasloužila. Na stupně vítězů Báru doprovodila druhá Agibel Balatoni z Maďarska a třetí Nikola Šantrůčková ze Sokola Hradec Králové.Bara Vesela Brno

To Jakub Veselý odjížděl do Brna v roli favorita z největších. Na trati 300 metrů ale rozhodně nebylo jednoduché tuto roli splnit. Pro Jakubův ročník (1998) bylo připraveno celkem sedm rozběhů, které ale vlastně byly rovnou i finálem disciplíny. Vítězem se stal nejrychlejší v součtu všech běhů. Jakub do prvního, papírově nejsilnějšího rozběhu nastupoval se spolufavority v okolních drahách. Pavel Gocala z SK Čéčova Č.Budějovice a Matouš Vojtek z AC Moravská Slavia Brno po startu vypálili vpřed v doslova ďábelském tempu a Jakub od začátku trochu zaostával. V cílové rovince však jejich náskok každým krokem stahoval a před cílovou šachovnicí už vedl. Těsné vítězství nakonec uhájil, takže konečné pořadí je zapsáno: 1. Jakub Veselý 36,32, 2. Pavel Gocala 36,53 a 3. Matouš Vojtek 36,74!Jakub Vesely Brno

Báře a Jakubovi samozřejmě gratulujeme a držíme palce na vrcholu sezóny!!!

Kompletní výsledky z EKAG naleznete zde.

4. Atletická středa v Houštce

Poslední Atletická středa přilákala opět solidní počet závodníků. Na 116 jich na stadionu v Houštce předvádělo líté boje a k vidění bylo mnoho kvalitních výkonů. Za zmínku opět stojí zejména výkony vrhačů v kladivu. Tentokrát se tolik nedařilo Petru Tomanovi, ale další z našich žákovských nadějí Jiří Kubeš se po týdnu opět zlepšil a v krátké době tak posunul své osobní maximum na 45,12 metru. Jen tak dál!

Mezi juniory se ukázal nejen Adam Holeček, ale i nejvšestrannější atlet Slavoje současnosti Vojta Hájek. Vojta se postavil v závodě do kruhu s kladivem po třetí v životě a dokázal ho už odhodit do vzdálenosti 41,64 metru, což jen tak mimochodem stačí v letošních tabulkách 13. místo mezi specialisty. Adam Holeček si ale vedl take více než dobře. Adam dokázal vylepšit své osobní maximum, když kladivo poslal do vzdálenosti 55,35 metru a už je na dostřel (75 centimetrů) oddílovému juniorskému rekordu Petra Zahrádky z roku 1984. Posledním z vrhačské party komu se podařilo vylepšit si svůj osobák v kladivu je Jakub Čížek. Ten mezi dospělými dokázal vylepšit svoje maximum na 53,20 metru.

Kompletní výsledky ze středečních závodů v Houštce naleznete zde.