Atletika Stará Boleslav

4. kolo závodů atletických přípravek uzavřelo nominaci na finálové kolo družstev

Autor: vh,

Štítky:

V pátek 13.9.2013 jsme pořádali 4. kolo nominačních závodů atletické přípravky. V chladném a deštivém počasí se na start postavila necelá stovka závodníků. O konečnou nominaci svedli jednotliví účastníci líté boje a desítka účastníků, kteří budou barvy Slavoje reprezentovat ve finálovém kole Krajského přeboru družstev přípravek, je známa.

Tuhé nominační boje

U závodů přípravek začneme jako vždy počasím. Předpověď na pátek nevypadala rozhodně růžově. Na obloze se od rána honily mraky, sem tam zapršelo. Hůře už to nemohlo vypadat okolo patnácté hodiny, kdy se začaly stavět překážky, ale průtrž mračen zahnala závodníky, rozhodčí, trenéry i diváky pod střechu. Ale jak už je na závody přípravek letos zvykem, poté se na celé odpoledne počasí ustálilo a občas vysvitlo i sluníčko. A tak došlo jen ke kosmetické úpravě, kdy z bezpečnostních a časových důvodů překážky nahradil hladký sprint.

Závodů se tentokrát zúčastnilo 92 dětí z domácího oddílu, z Neratovic, Čelákovic, Toušeně a také z Kralup. Atletická přípravka tzn. ročníky 2002 až 2005 měla čtyřboj složený z běhu na 50 metrů, hodu kriketkou, dálky z pásma a závěrečných 400 metrů. Toto kolo bylo závěrečným před uzavřením nominace na finálové závody přípravek na Kladně. Děti si to plně uvědomovaly a tak byly k vidění velmi dobré výkony, které nakonec trenérům zodpovědným za nominaci rozehnaly mráčky z čela a udělaly ve všem jasno.

Nominace na finálové kolo (15.9.2013 Kladno):

Andrea Žáková, Soňa Černá, Lauren Cooková, Jan Bán, Adam Raška, Jakub Holec, Vojtěch Beránek, Richard Česnek, Jaroslav Vajgl, Jalil Cook.

Nominovaným gratulujeme a věříme, že nás budou v neděli skvěle reprezentovat a z Kladna přivezou nejlepší možný výsledek.

Výsledky závodů 4. kola všech věkových kategorií naleznete zde. Fotogalerie (kompletních 348 fotografií) ze závodů zde.

Závěrečné 5. kolo včetně závodů atletické školky již příští pátek

Páté kolo bude opět otevřené pro ročníky 2002 až 2008. Start závodů 15:00, prezetace od 14:00 do 14:30, rozcvičení 14:30 až 15:00. Předpokládaný konec závodů 18:30. Součástí víceboje pro přípravku budou následující disciplíny: 50 metrů, dálka z pásma (s rozeběhem), hod raketkou a běh na 400 metrů. Pro atletickou školku je hod raketkou nahrazen hodem kriketovým míčkem a navíc opět připravena překážková dráha.

POZOR!!! V rámci závodů pořádáme i vložený závod rodičů v běhu na 100 metrů, který bude následovat po doběhnutí všech rozběhů na 50 metrů!

Přihlášky dětí i rodičů podávejte u jednotlivých trenérů atletické přípravky či školky nejpozději do středy 18.9.2013 do 18 hodin!!!

S ohledem na úspěch akce na podporu klubu, která doprovázela červnové závody, jsme se rozhodli tuto akci zopakovat. Tímto prosíme rodiče, prarodiče a příbuzné, pokud budou mít čas a chuť, aby připravili něco slaného, sladkého, ovocného (fantazii se meze nekladouJ) k občerstvení. Výtěžek z prodeje bude opět použit na financování potřeb atletické školky a přípravky oddílu (např. diplomy, medaile, odměny, fotograf, nakoupení pomůcek k tréninku apod.).

Soutěžní řád, kde naleznete kompletní rozpis posledního kola přikládáme zde.